Eser Adı Yazar Yayınevi Açıklama İçindekiler Barkod
Arama  
Ana Sayfa Sipariş Takip Üyelik Yardım İletişim
 
 
Bülten
 
Tarihçe

Yayınevimiz 1959 yılında Ankara' da küçük bir kitabevi olarak yayın sektörüne adım attı ve zaman içerisinde Ankara’nın en etkin kitabevlerinden birisi haline geldi.

1970 yılından itibaren, daha çok hukuk konusunda kitaplar yayınlayarak adım adım bir yayınevine dönüşmeye başladı. 1980’lerde ise hukuk yayıncılığında Türkiye’nin en büyük yayınevi haline geldi. 1990’lara gelindiğinde hukukun yanı sıra ekonomi, işletme, muhasebe, mühendislik, bilgisayar ve dilbilim alanlarında yayınladığı kitaplarla diğer mesleki alanlarda da etkinliğini arttırmaya başladı.

2000’li yıllarda yayıncılık sektöründe akademik ve mesleki yayınlar konusunda uzmanlaşarak bu alanda Türkiye’nin önde gelen yayınevlerinden biri haline geldi.

1994 yılında kendi bünyesinde kurduğu dağıtım bölümünde kendi yayınlarının yanı sıra akademik ve mesleki alanda yayın yapan pek çok yayınevinin kitaplarını tüm Türkiye’ye dağıtmaya başladı.

1999 yılında Ankara’da ikinci şubemiz, 2001 yılında İstanbul şubemiz açıldı, 2008 yılında ise Ankara şubemiz daha büyük bir alanda okuyucularımıza hizmet vermeye başladı. Şu anda tamamıyla mesleki kitaplar konusunda uzmanlaşmış 4 şubemiz okuyucularımıza keyifli bir alışveriş ortamı sunmaktadır.

1996 yılında Türkiye’nin ilk online kitabevini açan yayınevimiz internet alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek sitesini sürekli yenilemekte, bünyesinde akademik ve mesleki yayın alanında kapsamlı bir kitap çeşidi bulundurmaktadır.

Yayınevimiz ilk dergisini 2002 yılında yayınlanmaya başlamış, günümüzde 20'den fazla dergi ile alanlarında önemli referans kaynakları haline gelmişlerdir.

İlkelerimiz

Yayınevimiz, yarım asırdan fazla süredir faaliyet gösterdiği yayın sektöründe dürüstlük, çalışkanlık ve iyi hizmet ilkelerini temel almıştır. Bunun yanında teknolojik gelişmeleri her zaman yakından takip etmiş ve bunların sağladığı imkanları okuyucularının hizmetine sunmuştur.

“Biz bilgi sunuyoruz” sloganıyla yayın sektöründeki amacını ifade etmeye çalışan yayınevimiz, her zaman okuyucularının güncel, doğru ve yararlı bilgiye ulaşmaları için gayret göstermiştir.

Hedefimiz

2000’li yıllarda gelişen teknoloji ile bilgi arzı hızlı bir şekilde artarken, yayınevleri de ciddi bir dönüşüme girmişlerdir. Bu çerçevede bilginin sunulduğu ortam değişmeye başlamış, kitap yerini hızlı bir şekilde dijital mecraya bırakmaya başlamıştır.

Yayınevimiz bu gelişmeleri yakından takip ederek okuyucularına bu ortamda ihtiyaç duydukları doğru, faydalı ve güncel bilgiyi en hızlı şekilde sunmayı hedeflemektedir.

Üyesi Olduğumuz Kuruluşlar

Türkiye Yayıncılar Birliği
Yayıncılar Meslek Birliği
Ankara Ticaret Odası

 
Kitap
Bülten
Kitap
Kitap
İndirimli Kitaplar
 
 
Ana Sayfa | 2021 Kaynakça Dokümanı | Hakkımızda | Bülten | Kişisel Verilerin Korunması | Yardım | İletişim

Seçkin Yayıncılık San. Tic. A.Ş.
Copyright © 1996 - 2024